Nesmíte si stres pustit do žaludku!

Charizmatický herec s nezaměnitelným sexy hlasem, díky kterému Brat Pitt, Ben Affleck a Keanu Reeves mluví česky, Michal Dlouhý, nám prozradil, co mu pomáhá v boji se stresem.

Jak často se cítíte ve stresu? Dokážete poznat, kdy jste ve stresu? Co se s vámi děje?

Stresu se snažím vyhýbat. Nicméně se dá říct, že jsem s ním v kontaktu každý večer v divadle na jevišti. Poznám to podle toho, že se více potím.

Vybavíte si, kdy jste měl svůj první stres a z čeho?
Předpokládám, že první stres jsem měl při porodu (tedy mém vlastním!) 🙂 .

Vaše největší veřejně „publikovatelná“ neřest?
Má největší publikovaná neřest je bohužel kouření, které pochopitelně stres odbourává, ale zároveň vás zabíjí.

Zážitek/kniha/hudba/divadlo/člověk, který zásadně ovlivnil váš život?
Největší zážitek (vlastně dva) jsou, pro změnu, porody mých dvou dcer. Celý život mě provází má milovaná kniha Malý princ. Z hudby rád poslouchám českou a slovenskou muziku. V poslední době je mým favoritem 4tet a dlouhodobě Richard Müller.  Divadla mám dost sám od sebe 🙂 , ale když už, tak mám rád divadlo chytré a vtipné. A kdo zásadně ovlivnil můj život? V první „polovině“ můj bratr Vladimír a v „druhé“ se strašně rád nechávám ovlivňovat svou rodinou, dcerami Aničkou a Karolínkou a statečnou ženou Zuzanou.

Co, nebo Kdo vám pomáhá proti stresu? Jak se stresem bojujete? Co vám funguje, nebo i selhává?
Proti stresu mi pomáhá vědomí, či uvědomění si, že pokud nejde o život, jde o h…o! Nesmíte si stres pustit do žaludku. Jakmile vás začne bolet žaludek, je to znamení, že nad vámi stres vítězí. V tuto chvíli, je třeba vše odpojit a po nějakém čase se k problému vrátit a uvědomit si, že to zas tak zásadní problém nebyl a že je na světě tolik dalších krásných věcí, které vám nějaký ubohý stres nemůže vzít.