Rozhovor s osobností – Veronika Arichteva

„Jsem stresař a nedokážu hodit za hlavu ani ty malý věci“

Veronika Arichteva, herečka, která je aktivní nejen na divadle a ve filmu, ale také na Instagramu a YouTube. Se svými „Partners in crime“ Nikol Štíbrovou a Martinou Pártlovou tvoří 3v1 (neboli Tři v jednom) a internetový svět zásobí parodiemi na jakékoliv téma. Veronika o sobě říká, že je tou, která trio řídí, koordinuje a i režíruje. A aby těch aktivit neměla Veronika málo, vrhla se i do navrhování vlastní kolekce plavek. A jak to má Veronika se stresem? Požádali jsme jí o odpověď na našich 5 otázek a zde jsou její odpovědi.

Jak často se cítíte ve stresu? Dokážete poznat, kdy jste ve stresu? Co se s vámi děje?

Poslední dobou mám pocit, že dost často. Ale asi to je tím, že jsem vždycky byla “stresař” a nikdy jsem nedokázala hodit za hlavu ani ty malý věci. Jsem velký perfekcionista a mám ráda, když je vše tak, jak má být, nebo jak si představuji. Nesnáším změny, s tím bojuji celý život. A je jedno, jestli se můj stres týká práce, nebo jen toho, že mám doma bordel a stresuje mě, že nevím, kdy ho zvládnu uklidit. A jak na sobě stres poznám? Přestávám komunikovat a asi jsem pro okolí i trochu nepříjemná. Trochu víc.

Vybavíte si, kdy jste měla svůj první stres a z čeho?

Konkrétně si to asi nevybavím, ale tipovala bych to na dobu, když jsem byla ještě dítě. Že třeba nestihnu kroužek, že přijdu někam pozdě (což mám teda i dnes), nebo že nemám připravenou ještě aktovku do školy.

Vaše největší veřejně „publikovatelná“ neřest?

Kouření. Rozhodně. Jsem dost závislá a nejhorší je, že mi to prostě chutná. Mám malou vůli, takže se mi přestává fakt blbě.
Zážitek/kniha/hudba/divadlo/člověk, který zásadně ovlivnil váš život?

Můj táta (pozn. red. producent Pavel Nový). Je mým velkým životním vzorem. Má svoje chyby a v životě taky určitě nedělal všechno správně, ale to je v pořádku. Jinak by se neposunul a nebyl by takovým, jakým je dneska. Inspiruje mě v práci, v tom jak je obětavý, jak dokáže pomáhat lidem kolem sebe, není lhostejný k nikomu a ničemu. Obdivuji, jak všechno zvládá, i když to není zrovna úplně jednoduché. Jo, a taky celý život válčí se stresem. To mám po něm, no.

Co, nebo Kdo vám pomáhá proti stresu? Jak se stresem bojujete? Co vám pomáhá, nebo i selhává?

Snažím se stres tolik neprožívat. Říkám si, že holt to vždycky nemůže být podle mých představ a že se svět nezblázní, když to nebude hned. K životu bez stresu mi pomáhá má oblíbená hudba. Nebo sklenička vína, i když to asi není úplně dobrej příklad, že? Obojí zabírá. V těch chvílích se uklidním. Hlavně večer. A taky je dobré, když se zastavím a párkrát se nadechnu. Koncentruji se. Zabere to, alespoň na chvilku, než přijde další věc, kterou nestíhám.